Magiczny Ogród w MuszynieMagiczny Ogród w Muszynie


A skoro zaczęliśmy wedrówkę po Muszynie, to chcę Wam pokazać trochę magii...bo skoro magia to i jedno z najbardziej magicznych uczuć, czyli miłość...

Magiczny Ogród w Muszynie zwany również Ogrodem Miłości przypomina ogrody greckie lub rzymskie. Na  powierzchni 7 hektarów ustawiono rzeźby greckich bogów , muz i pór roku. Jedną z najciekawszych jest przedstawienie jesieni, do złudzenia przypominające postać Dionizosa – boga wina, winiarzy i dobrej zabawy. Spacerując alejkami spotkamy posągi Adonisa, Hebe, Antiope i Kaneforę. Magia ogrodu wyczuwalna jest zwłaszcza wieczorem, ponieważ ogród jest iluminowany i staje się bardzo romantyczną scenerią, przyciagajacą zakochane pary i romantyczne dusze. Stawy, gejzery oraz szum drzew i śpiewy ptaków sprawiają, że jest to idealne miejsce na odpoczynek. Za dnia można oddać się helioterapii, czyli leczeniu przez promienie słońca, gdyż część terenów jest mocno nasłoneczniona. Metoda ta została udowodniona przez duńskiego lekarza Nielsa Ryberga Finsena, który otrzymał nagrodę Nobla. Z pomocą promieni słonecznych można oddziaływać na układ nerwowy, leczyć problemy skórne. Dzięki słońcu w naszym organizmie wytwarza się również witamina D3.

Ogród ten, to nie tylko rośliny czy rzeźby ale również ptactwo i zwierzęta. Spotkać tu można na przykład kaczki, łabędzie, pawia białego, świstuna chilijskiego oraz alpaki. To idealne miejsce na romantyczny spacer, błogi odpoczynek i świetną zabawę. 

Na kolejny spacer zabiorę Was do...Muszyny

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić