Ogrody Biblijne Muszyna



Ogrody Biblijne Muszyna


Dzisiaj zabiorę Was na spacer po wyjątkowym ogrodzie...

Ogrody Biblijne w Muszynie pokazują, że od stworzenia Świata ogród był bardzo istotny, a wszytsko zaczęło się w ogrodzie Eden, w którym panowała harmonia między stworzeniami i Stwórcą.

Ogrody Biblijne w Muszynie to artystyczna wizja Słowa Bożego. Ukazują sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W Ogrodach spotkać można rośliny znane z Biblii, występujące naturalnie w Jerozolimie i Palestynie. Muszyńskie Ogrody Biblijne są czwartym i największym w Polsce tego typu obiektem.

Podzielone zostały na 5 części: pierwszy ogród przedstawia historię od stworzenia świata, aż do wydarzeń przedstawionych w Apokalipsie św. Jana, drugi to Ogród Krajobrazów Biblijnych, trzeci – przedstawia wybrane tematy z nauczania proroków, czwarty to Dziecięcy Ogród Biblijny, piąty zaś to Ogród dla Zakochanych. Ciekawą atrakcją jest też źródełko wody mineralnej Maryja, z którego można korzystać w godzinach otwarcia Ogrodów.

Najpiękniej Ogrody wyglądają od wiosny... zatem macie jeszcze chwilkę, żeby zaplanować wycieczki po ogrodach sądecczyzny.

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić