Ogród Pełen LawendyOgród Pełen Lawendy


Polska Prowansja czyli Ogród Pełen Lawendy znajduje się w Ostrowie w okolicach Krakowa. Zajmuje on ok. 3,5 ha terenu do spacerowania. W ogrodzie zasadzono 6 odmian lawendy, co przekłada się na dłuższy okres wegetacji i czas kwitnienia, który trwa, mniej więcej, do połowy sierpnia.  Lawenda posadzona jest w charakterystyczne trójkąty poprzecinane  ścieżkami. Urozmaicenie terenu oraz otaczające ogród pola uprawne stanowią dodatkowy element, który wprawia w zachwyt. Oprócz lawendy zasadzono tutaj również różne odmiany berberysów, trzmieliny, trawy, liliowce i wierzby, które pozwalają ogrodowi „żyć” dłużej, aniżeli tylko na czas kwitnienia lawendy. Ogromną zaletą ogrodu jest… zapach! Wystarczy zamknąć oczy, wsłuchać się w pszczele odgłosy i wziąć głęboki oddech pełen relaksującego zapachu lawendy. O matulu! Ten zapach jest obłędny. Nawet kiedy piszę te słowa, z dala od lawendowych krzaczków, czuję tą błogą woń! Cały ogród w szczycie kwitnienia lawendy po prostu zachwyca. Jest to fantastyczne, instagramowe miejsce, które pokochały również pszczoły, trzmiele i motyle. Przy wejściu napotkacie stragany z lawendowymi cudeńkami! Anioły, świece, zapachowe torebeczki…. i lody czy lemoniada! Mnnniammmm

Lawenda ma mnóstwo zastosowań, zarówno w kosmetologii jak i w kuchni. A jeśli chcecie je poznać, musicie latem wybrać się do Ogrodu Pełnego Lawendy w Ostrowie!

A żeby nie było, że to miejsce tylko dla dorosłych, gwarantuję Wam, że Wasze pociechy też będą oczarowane. Nie tylko lawendowym polem czy lodami ale też zrobionym z drzewek pięknym tunelem i drewnianymi małymi domkami, do których można zajrzeć, ukryć się w nich.

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić