Ogród edukacyjny w RzuchowejOgród edukacyjny w Rzuchowej


W Rzuchowej przy Centrum Produktu Lokalnego powstał ogródek edukacyjny, w którym dzieci i młodzież, bo ogródek ten powstał głównie z myślą o nich, mogą sadzić rośliny, poznać prace, jakie należy wykonywać w warzywniaku i ogrodzie pełnym kwiatów.
W ramach tego projektu zamontowanych zostało dziesięć dużych drewnianych donic, w których na potrzeby zajęć edukacyjnych sadzone są, oczywiście przez dzieci!, różne rośliny. Dodatkowym elementem jest szklarnia o powierzchni 8 metrów kwadratowych, w której odbywają się lekcje z pikowanie i produkcji rozsad.
Takie zajęcia są nie lada frajdą dla dzieci i młodzieży, ponieważ mają również okazję zapoznać się z ekologicznymi trendami w rolnictwie i być bardziej świadome tego co jedzą.
W trakcie zajęć, dzieci uczą się rozpoznawać rośliny i warzywa, dowiadują się jak wyglądają i pachną zioła, jak uprawiamy warzywa i owoce, które ich części jemy, a których nie. Ogród edukacyjny uczy i wspomaga rozwój dzieci, dzięki niemu rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność, pobudzają swoje zmysły. Często po raz pierwszy mogą zobaczyć jak wyglądają krzewy malin, porzeczki czy dzikiej róży, poczuć smak prawdziwych jarzyn czy owoców, poczuć zapach ziół...dowiedzą się też, że niektóre kwiaty są jadalne...
Zajęcia w zakresie rolnictwa ekologicznego, jak też edukacji w zakresie zdrowego odżywiania, które odbywają się w ogrodzie są bezpłatne.

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić