Tarnów, piękny Park Strzelecki i ogród sensorycznyTarnów, piękny Park Strzelecki i ogród sensoryczny


Niemal w samym centrum Tarnowa, na tyłach siedziby Biura Wystaw Artystycznych znajduje się kompaktowy ogród sensoryczny, którego zadaniam jest pobudzić zmysły.

Tarnowski park powstał w 1866 roku na miejscu dawnego folwarku Zawale-Dyksonówka, a jego powstanie związane było z utworzeniem tarnowskiego Towarzystwa Strzeleckiego. Jest to najstarszy park w mieście i rzecz jasna najbardziej reprezentacyjny. Autorem projektu był  Antoni Schmidt. 

Od strony ulicy Słowackiego wzniesiono, jako siedzibę Towarzystwa Strzeleckiego, neogotycki pałacyk, który obecnie jest siedzibą BWA. Tuż obok wybudowano dom ogrodnika miejskiego w stylu secesji wiedeńskiej. Na terenie parku znajdziemy fontannę z przedstawieniem bogini Hebe, mauzoleum generała Józefa Bema oraz plac zabaw, zwany Ogródkiem Jordanowskim. 

Od niedawna ciekawym punktem na mapie parku jest ogród sensoryczny, który rozbudza zmysły i pozwala w spokoju wypocząć. Rosną w nim lawendy, klon palmowy, trawy ozdobne i przeróżne rośliny płożące... A jeśli chcecie wiedzieć jakie, sami musicie je rozpoznać... do zobaczenia w parkowym ogrodzie sensorycznym 

 

 

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić