Ogród w ZgłobicachOgród w Zgłobicach


W najbliższych dniach chciałabym zabrać Was na wycieczkę do Tarnowa i w jego okolice. 

Zacznijmy od Zgłobic. 

Na terenie wsi znajduje się fantastyczny park i zabytkowy Dwór Prezydencki pochodzący z II połowy XIX wieku. Pierwotnie dwór należał do hrabiny Lanckorońskiej, natomiast później do rodziny Turnauów. Po I wojnie światowej zaś do Adama Marszałkowicza oraz jego żony Zofii Turnau. Z Turnauami spokrewniony jest znany muzyk Grzegorz Turnau.

Dworski ogród to idealne miejsce do odpoczynku i kontemplowania. Rosną tutaj 200-letnie lipy, 300-letni dąb, 150-letnie topole i inne stare drzewa. W ogrodzie spotkać można daniele europejskie, owce kameruńskie i kucyka. Jest to nie lada gratka dla dzieciaków bo zwierzęta pozwalają się głaskać. Do Dworu prowadzi 150-letnia aleja kasztanowa, która obłędnie prezentuje się na fotografiach. Obecnie dwór pełni funkcję hotelową i restauracyjną. Latem z usług restauracji skorzystajcie w ogrodzie. Każde danie będzie smakować jeszcze lepiej! Dzieciaki na terenie ogrodu znajdą plac zabaw i mnóstwo pomysłów na zabawę. I oczywiście wspomniane już mini zoo.Na dorosłych czeka ukojenie i odpoczynek wśród starodrzewu i zieleni. 

Z uwagi na możliwość odbywania się na terenie Dworu imprez zamkniętych najlepiej wcześniej skontaktować się telefonicznie. 

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić