Zielony azyl w mieścieZielony azyl w mieście


Ogród, bez względu na to jaki jest, zawsze wymaga pracy. Ale jeśli uwielbiamy odpoczywać w ogrodzie, nawet wtedy kiedy nie jest to tylko błogie lenistwo, to nadal praca? Dla nas, miłośników ogrodów nie!
Rodzinny Ogród Działkowy „Nad Rudawą” został założony w 1980 roku w Krakowie na Woli Justowskiej, wzdłuż rzeki Rudawy.
Na jego terenie znajduje się 98 działek, które są nie tylko miejscem wypoczynku i rekreacji ale też zaopatrują działkowców w ekologicznie uprawiane owoce i warzywa.
Ogród jest dostępny dla każdego. Cudownie jest spacerować wśród feeri barw kwitnących roślin, wśród woni kwiatów...
Znajdują się tutaj też dwa stawy, które urozmaicają teren ogrodu i są siedliskiem roślin wodnych oraz oazą dla ptactwa wodnego. Stawy te corocznie są zarybiane różnymi gatunkami ryb. Założono również kilkadziesiąt budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków.
Dla ochrony dziko żyjących pszczół oraz zapylania roślin założono gniazda murarki ogrodowej.
Spacerując alejkami ogrodu wsłuchajcie się w śpiew ptaków, podziwiajcie wspaniałe rośliny, kompozycje roślinne oraz rzadkie okazy kwiatów i drzew, chłońcie to wszystko co daje nam przyroda... i działkowicze. Bo to dzięki ich ciężkiej pracy mamy taką możliwość.
Zresztą sami zobaczcie. Zabieram Was zatem, na wirtualny spacer, na zachętę, po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nad Rudawą”

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić