PIĘKNO ZIELENI W MIEŚCIEPIĘKNO ZIELENI W MIEŚCIE


Skoro październik to i studenci! 

Zabieram Was dzisiaj na kampus Akademii Górniczo-Hutniczej. Kto by pomyślał, że Uczelnia typowo techniczna (ale kształcąca również przyszłych fachowców np. w dziecinie ochrony środowiska) postanowi swój Kampus obsadzić zielenią. I to jak! Nie byle trawniki, żywopłoty i przypadkowe drzewa, ale przemyślane, dobrze zaprojektowane zakątki, sezonowo kwitnące rośliny, które na tle zieleni żywopłotów czy w sąsiedztwie różnorakich drzew prezentują się nader wytwornie.

Spotkamy tutaj m.in. lipy, platany i jabłonki, przeróżne krzewy, byliny i kwiaty, trawy ozdobne w kilku odmianach. Wiosną Kampus zalało morze tulipanów, których cebule sprowadzone były z Holandii. 

Ciekawym elementem są geometryczne rabaty, kuliste thuje a także drzewa, których korony prowadzone są na płasko. Co ciekawe takie prowadzenie korony drzewa powoduje, że system korzeniowy nie rozrasta się i można je bezpiecznie sadzić w pobliżu budynków.  Jak miło jest usiąść na jednej z wielu ławek i chłonąć przyrodę w centrum dużego miasta. Zapewne studenci w takich warunkach szybciej przyswajają wiedzę ;) A jeśli nie, to i tak cudownie jest posiedzieć na łonie przyrody i kontemplować ;)

Ławki w głównych alejach przechodzą renowację i jak na uczelnię techniczną przystało, ich metalowe elementy wykonane będą z przetopionych grzejników! I to się nazywa recykling... a jak o recyklingu mowa, to następny post dotknie tego tematu ;)

Pobierz mapę Szlaku
i odkrywaj nasze ogrody

Możesz pobrać ją tutaj     Pobierz mapę

Chcesz pomóc zachować
piękno ogrodów na Szlaku?

Przekaż swój 1% podatku na rozwój nowych
nasadzeń oraz pielęgnację obecnych.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić